ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ağustos 2013 Salı 11:17

Rehber öğretmenlere kurs


Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilde faaliyet gösteren özel okullarda görev yapan rehber öğretmenlerine yönelik ‘rehberlik kursu’ düzenlenecek. 12 Ağustos 18 Eylül 2013 tarihleri arasında düzenlenecek rehberlik kursuna katılacakların listesi Milli Eğitim Müdürlüğü sitesinden yayınlandı.

İl ve ilçelerdeki özel okullarda görev yapan rehberlik öğretmenlerinin katılacağı kursta sezon öncesi rehberliğin önemi ele alınacak. Verilecek eğitim ile özellikle öğretmen ve öğrenci arasında ki rehberlik sıkıntılarının aşılması hedefleniyor. Bu şekilde öğrencilerin başarısının artırılması hedefleniyor. Düzenlenecek kursa toplam 87 öğretmen katılacak.

Yeni eğitim öğretim yılı öncesinde düzenlenecek olan eğitim kapsamında Nilüfer İlçesi Ahmet Uyar İlkokulu'ndaki kursa 28 öğretmen katılacak. Osmangazi İlçesi Bursa Olgunlaşma Enstitüsü'nde düzenlenecek rehberlik kursuna ise yine özel okullardan 29 öğretmen katılırken, Osmangazi ilçesi otelcilik turizm meslek lisesindeki kursa ise 30 öğretmen katılacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER