ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 16:50

Rehabilitasyon merkezi kapasite artırıyor

Rehabilitasyon merkezi kapasite artırıyor


 Mamak Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nin kapasitesi artırılıyor. Yıllık ortalama 800 hayvanın kısırlaştırıldığı, yaklaşık 3 bin hayvanın tedavi edildiği merkezinin kapasitesi 250’den 400’e çıkarılacak.

        Gelen ihbarlar sonrası harekete geçen ekipler, ilçe içerisinde sahipsiz bir şekilde dolaşan köpekleri merkeze götürerek aşılarını ve sağlık kontrollerini yaparak kayıt altına alıyor. Merkeze yalnızca sahipsiz köpekler getirilmiyor. Yaralanmış hayvanlar da merkezde tedavi altına alınıyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Yıl içerisinde binlerce hayvanın tedavi edildiği rehabilitasyon merkezimizin toplam kapasitesini artıracağız. Doğal ortamında yaşarken bir çok olumsuzlukla karşılaşan hayvanlar rehabilitasyon merkezimize getirilerek tedavi altına alınıyor. Tedavi edilen hayvanlar hem insanlar için bir tehlike olmaktan çıkıyor hem de kendi doğal ortamlarında hayatlarına devam ediyor.” dedi.

        HAYVANSEVERLER SİTEDEN BEĞENDİĞİ HAYVANI SAHİPLENECEK

        Sahipsiz köpeklere kimlik kazandıran rehabilitasyon merkezi hayvan sahiplendirme çalışmalarına daha sistemli olarak devam edecek. Mamak Belediyesi’nin www.mamak.bel.tr şeklindeki internet adresine konulacak bir linkle barınakta bulunan sahipsiz havyalar görülebilecek. Hayvan severler, her türlü aşısı ve bakımı yapılmış yavru ya da yetişkin hayvanı internet üzerinden inceleyerek sahiplenebilecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER