ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 17:16

Recep Tayyip Erdoğan Kültür ve Spor Merkezi hizmete açılıyor

Recep Tayyip Erdoğan Kültür ve Spor Merkezi hizmete açılıyor


Palandöken Belediyesi tarafından Yunus Emre Mahallesi'nde yaptırılan Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi ve Spor Kompleksi'nin önümüzdeki hafta içerisinde hizmete açılacağı bildirildi.

Palandöken Belediyesi tarafından geçen yıl yapımına başlanan Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi ve Spor Kompleksi 16 Ekim Çarşamba günü hizmete açılacak. Yapımı tamamlanan kültür merkezi ve spor kompleksinin Erzurum’un yeni çekim alanı olacağını ifade eden Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, "Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi ve Spor Kompleksi'nin bölgenin ve Palandöken'in gelişmesine büyük katkı sağlayacak." dedi.

Merkezin toplam 13 bin metrekare alandan oluştuğunu ifade eden Bulutlar, "Alan içerisinde 4 bin metrekaresi kapalı alandan oluşan 500 kişilik tam olimpik kapalı spor salonu mevcut. Kültür merkezimiz çok titiz ve detaylar düşünülerek yapıldı. 12 derslik olan merkezimizde toplantı salonları, el becerileri ve meslek edindirme salonları, kütüphane, sinema salonu, çocuk kreşi, düğün solanı gibi birçok sosyal ve kültürel aktivitelerin yer alacağı şekilde dizayn edildi. Tesisin 9 bin metrekaresi ise açık alandır. Bu açık alanımızda futbol, basketbol, voleybol sahaları, oyun alanları, dinlenme alanları, kondisyon aletinin bulunduğu açık hava spor bahçesi oluşturarak tam donanımlı bir kompleks oluşturularak dünya liderimiz Sayın Başbakanımızın adına yakışır bir tesisi Erzurumumuza ve ilçemize kazandırdık. Belediyemiz tarafından yaptırılan Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi ve Spor Kompleksi'nin açılışı Kurban Bayramı'nın ikinci günü olan 16 Ekim Çarşamba saat 14.00'te yapılacak. Tüm halkımızı bu güzel tesisin açılışına bekliyorum.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER