ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Haziran 2014 Perşembe 15:39

Ramazan öncesinde vatandaşlar denizde

Ramazan öncesinde vatandaşlar denizde

Hatay’ın İskenderun ilçesinde yaz aylarının en sıcak günleri yaşanırken, vatandaşlar Ramazan öncesi denizlere akın etti.


Türkiye’nin en sıcak şehirlerinden biri olan İskenderun’da okulların tatil olması ve Ramazan orucuna başlamadan önce vatandaşlar denizin keyfini çıkarıyor.

Hatay’ın İskenderun sahili ve Arsuz plajlarına akın eden vatandaşlar, termometreler gün ortasında 38-40 dereceyi gösterirken denize giriyor. Bazı vatandaşlar tekne turlarına rağbet gösterirken, şehir merkezinde cadde ve sokakların boş olması dikkat çekiyor. 60 yıldır İskenderun’da yaşayan 75 yaşındaki Altan Işık, İskenderun sahilinde bulunan iskelede yaptığı açıklamasında, “İskenderun, Türkiye’nin en sıcak şehirlerinden biri. Burada dört mevsim birden yaşanıyor. Şu an İskenderun’da mevsimin en sıcak günleri yaşanıyor. Bizler de sahile geldik iskeleye çıktık ama hava gerçekten çok sıcak.” dedi. İskenderun Karaağaç halk plajı ve sahil boyunda vatandaşlar denize akın ederken, şehir merkezinde cadde ve sokaklarda sakinlik hakim.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER