ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 14:01

Ramazan öncesi ekmek fırınlarına sıkı denetim

Ramazan öncesi ekmek fırınlarına sıkı denetim


Kahramanmaraş Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayının yaklaşmasıyla vatandaşların hijyenik ortamda güvenilir gıda ürünü almalarını sağlamak amacıyla denetimlerine hız verdi. Ekipler, gıda satışı yapan ve imal eden iş yerlerini ve ekmek fırınlarını denetledi.

        Zabıta ekipleri tarafından yapılan kontrollerde, ekmek fabrikalarında çalışanların ve iş yerinin, ekmek kasalarının temizliği, ekmek gramajı kontrol edildi. Standartlara uygun üretim yapmayan ve ekmeklerde etiket bulundurmayan işletmeler hakkında tutanak tutuldu.

        Gıda denetimlerinin rutin aralıklarla yapıldığını belirten Zabıta Müdürü Ökkeş Demirdöğen, denetimlerin Ramazan ayı öncesi hız kazandığını söyledi. İnsan sağlığının her şeyden önemli olduğunu ifade eden Demirdöğen, "Gıda üreten esnaflarımıza yönelik denetimlerimizi rutin bir şekilde yapıyoruz. Zabıta Müdürlüğü olarak temizlik ve hijyene oldukça önem veriyoruz. Bu anlamda kurallara riayet etmeyen işletmelere gerekli cezai müeyyideyi uyguluyoruz. İşletmecilerin genel temizliğe riayet etmeleri, kep takmaları ve gazete kağıdı bulundurmamaları gerekmektedir. Özellikle hijyen koşullarına uymadan üretim yapanlara göz açtırmayacağız." diye konuştu.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER