ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2014 Pazar 15:37

Rahime Batu Liseleri, kort tenisinde il şampiyonu oldu

Rahime Batu Liseleri, kort tenisinde il şampiyonu oldu


Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce organize edilen 'Erkekler Kort Tenisi Turnuvası'nda Özel Rahime Batu Anadolu Lisesi tenis takımı takım halinde şampiyon oldu.

Okul müdürü Ufuk Ercul, kort tenisinde 3 yıl üst üste şampiyon olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Eğitimde olduğu gibi farklı spor branşlarında da önemli başarılar elde ettiklerini anlatan Ercul, masa tenisinde de 10 yıldır üst üste şampiyonluk kazandıklarını ifade etti. Ercul, şöyle devam etti: “Okul olarak eğitimde başarıya odaklı çalışan özverili eğitimcilerimiz, ilkelerle çalışmalar sonucu her yıl üniversitelere giriş sınavlarında Allah’ın izniyle önemli dereceler elde ediyoruz. Öğrencilerimiz eğitimde olduğu gibi farklı spor branşlarında da göğsümüzü kabartıyor.”

Beden eğitim öğretmeni Erdal Bayram, kort tenisinde geçen yıl İzmir’de Türkiye 9’uncusu olduklarını anımsattı. Bu yıl Mersin’de düzenlenecek Türkiye şampiyonasında daha iyi bir derece elde etmeyi hedeflediklerini söyleyen Bayram, hedefledikleri başarıya ulaşacak güçte olduklarını ifade etti.

Malatya şampiyonu olan Özel Rahime Batu Anadolu Lisesi öğrencileri Sefer Karatekin, Miraç Diltemizler, Kerem Kahraman ve Emin Ceyhan, Mersin’deki şampiyonada madalya kürsüsüne çıkmayı istediklerini kaydetti.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER