ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 10:23

Pursaklarda 'koruyucu aile' semineri verildi

Pursaklarda koruyucu aile semineri verildi


Ankara Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Pursaklar Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği koruyucu aile hizmeti konusundaki seminerde vatandaşlar bilgilendirildi.

Seminere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Fadime Akkol, İl Müdür Yardımcısı Osman Doğan, Pursaklar Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Demir ve çok sayıda davetli katıldı. Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Fadime Akkol, koruyucu aile konusunda davetlileri bilgilendirerek, "Bugün bir çocuğun hayatına dokunabilirsiniz. Her çocuğun bir ailesi olması gerekiyor." dedi.

Çocukların devlet güvencesinde olduğunu belirten Akkol, koruyucu aile başvurularında ince eleyip sık dokuduklarını kaydetti. Koruyucu aile olabilmenin şartlarını ve sürecini anlatan Fadime Akkol, halktan bu konuda duyarlı davranmalarını istedi. Önemli bir uyarıda bulunan Akkol, "Koruyucu aile olmak isteyenler lütfen sadece kız çocuğu talebinde bulunmasınlar. Erkek çocuklarımızın da aileye ihtiyacı olduğunu unutmasınlar. Ankara’da bin 250’ye koruyucu aileye ihtiyaç var." şeklinde konuştu.
Pursaklar Belediyesi’nin göstermiş olduğu duyarlıktan dolayı memnun kaldıklarını belirten Fadime Akkol, Belediye Başkanı Selçuk Çetin’e teşekkür etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER