ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 14:38

Projeler yarışacak Adana kazanacak

Projeler yarışacak Adana kazanacak


Çukurova Genç İşadamları Derneği’nin (GİAD), kentin tanıtımı ve gelişimi amacıyla organize ettiği 'Hayalimdeki Adana Proje Yarışması' başladı. GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Adana'nın geleceğine not düşürecek bir proje yarışması düzenlediklerini belirterek, "Projeler yarışacak, Adana kazanacak." dedi.

Proje yarışmasının tanıtımı, Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Genel Sekreter Kazım Tosun, sayman üye Hakan Burç, yönetim kurulu üyeleri Ali Fuat Çerçer, Zehra Efsun Erkemen ve Rafet Milli ile Jüri Başkanı Yaşar Yiğit'in katıldığı toplantı ile yapıldı. Adana'ya her konuda katkı koymak için birçok faaliyet gerçekleştirdiklerini belirten Sakarya, "Adana'nın geleceğine not düşmek için bir program hazırladık. Bu yarışmaya gönderilecek projeler Adana’nın gelişimine de katkı koyacaktır. Yarışmamız 10 bin TL ödüllü. Tabi ki kazananlar olacak. Ancak, katılımcıların kazanmalarından daha önemlisi kentimizdir. Yani, projeler yarışacak, ama asıl kazanan Adana olacaktır." diye konuştu.

Yarışma takviminin 25 Aralık 2012 tarihi itibariyle başladığını bildiren Sakarya, son başvuru tarihinin 18 Nisan 2013 olduğunu kaydetti. Yarışma ilgili şartnamenin 'www.hayalimdekiadana.com' internet sitesinde yer aldığını, site üzerinden veya derneğe bizzat başvuru yapılabildiğini bildiren Sakarya, "Ödüllü yarışmamıza katılan projeleri daha sonra güzel bir kitap haline getireceğiz. Bu kitapla Adana'nın geleceğine not düşmüş olacağız. Belki 10-15 sene sonra bu projelerin gerçekleştiğini, hayat bulduğunu gördükçe, yaptığımızın ne denli doğru olduğunu anlayacağız. Bizim bu proje kapsamında asıl erişmek istediğimiz nokta Adana'nın gelişmiş bir kent, dünya kenti olması, içinde yaşayanların mümkün olduğunca mutlu hissetmesini sağlamak. Adana'nın sesini, her zaman aynı pencereden bakanların sesinden değil, bu projelerle Adanalının sesinden duyurmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Derneğin geçmiş yönetim kurullarında da görev alan Jüri Başkanı Yaşar Yiğit de 11 kişilik jüri oluşturduklarını, Adana'nın ekonomisini, kültürel yapısını bilen, Adana'nın gelişimine katkı koymuş önemli isimlerle bir araya geldiklerini söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER