ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Haziran 2014 Salı 10:31

Pozitif Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü'nden Türkiye turu

Pozitif Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünden Türkiye turu

Kayseri Pozitif Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü bünyesindeki yavrukurt, ergin izci, izci ile izci liderleri değişik kentlere düzenlenen gezilerle mutlu bir hafta geçirdi.


Kayseri Pozitif Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü bünyesindeki yavrukurt, ergin izci, izci ile izci liderleri değişik kentlere düzenlenen gezilerle mutlu bir hafta geçirdi.

Pozitif Gençlik Kulübü’nün oba çalışmalarına katılan yavru kurtlar, tarihi ve turistik güzellikleriyle ünlü kentimiz Konya’yı gezdi. Yaklaşık 15 yavrukurt, liderlerinin öncülüğünde, başta Hz. Mevlana hazretlerinin türbesi ve müzesi olmak üzere; Hz. Şems-i Tebrizi ve Tavus Baba Türbeleri, Şehitlik Abidesi ile Şerafeddin, Kapı, Aziziye ve Sultan Selim (Selimiye) Camileri gezdi.

Yavrukurtlar, ayrıca, Meram Bağlarını ve Akyokuş Seyir Tepesi gezip Konya’yı seyretti. Meram Belediyesi’nin 80 Binde Devri Alem Parkı’nı da gezip gönüllerince eğlendi.

KONYA, KAPADOKYA VE KAPUZBAŞI

Yine kulübün oba çalışmalarına katılan 10 kişilik ergin izci de peribacalarıyla meşhur Kapadokya’ya gitti. İzciler, Ürgüp, Göreme, Uçhisar’ı gezip tarihi eserleri ziyaret etti. İzci ve İzci liderlerinden bir grup da Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ‘Seyyah-Bizim İller’ projesi kapsamında düzenlenen Konya gezisine katılırken bir grup da kulüp tarafından gerçekleştirilen gezi kapsamında Kapuzbaşı’na gitti. Kapuzbaşı’nda şelaleleri gezip kahvaltı yapan izciler, mutlu şekilde Kayseri’ye döndü.

BALKAN TURU

Kayseri Pozitif Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, bünyesindeki oba çalışmalarına katılan 2 ergin izcisini de Türkiye İzcilik Federasyonu (TİF) öncülüğünde düzenlenen Bosna-Hersek gezisine gönderdi. Ergin izcilerimiz, törenle uğurlandı. Daha önce kulüp tarafından düzenlenen yerel, bölgesel ve milli kamplara katılan Yunus Emre ve Furkan Bostan törenle Balkan Turuna uğurlandı. Ergin izciler, Bosna-Hersek’te düzenlenecek olan başta Ayvaz Dede Şenliklerine katılacak. İzciler, Yunanistan, Batı Trakya, Bulgaristan, Arnavutluk, Hırvatistan, Sırbistan, Karadağ, Sancak’ı gezdikten sonra Kayseri’ye dönecek.

KAPANIŞ TÖRENİ

Kulüp tarafından yürütülen ve Kapalı Alan Faaliyetleri (KAF) olarak da isimlendirilen grup (Oba) çalışmaları da tamamlandı. Okulların tatile girmesinin ardından oba çalışmalarını bitiren izciler, kapanışı da törenle yaptı. Recep Şahin Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene, kulüp yönetimi, izci liderleri izcileri ergin izciler, yavrukurtlar ile çok sayıda davetli katıldı. Dönem boyunca yapılan çalışmaların video ve slaytlarla anlatıldığı programda, çeşitli izcilik oyunları oynandı. Ardından da pasta kesildi. Program hatıraların anlatılmasının ardından sona erdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER