ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 18:03

Polisten sürücülere şeker ve kurdele

Polisten sürücülere şeker ve kurdele


 Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında trafik polisi, sürücülere şeker dağıtıp araçlarına kurdele taktı.

Boğazlıyan Emniyet Müdürü Erdal Tepe, yaptığı açıklamada Türkiye’de her yıl binlerce ölümlü, yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazalarının yaşandığını, bunun trafik kurallarına gereken özenin gösterilmemesinden kaynaklandığını söyledi. Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında, trafik kazalarına dikkat çekmek için sürücüleri uyardıklarını belirten Tepe, temennilerinin trafik kazalarının yaşanmaması ve canların yanmaması olduğunu kaydetti.

Can güvenliği için trafik kurallarına uyulması gerektiğine dikkat çeken Tepe, "Trafik kazaları toplumsal sorunların başında geliyor. Trafik kurallarına uyulmasının önemine vurgu yapmak için ülke genelinde sürekli yeni projeler gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda hazırlanan Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi Eylem Planıyla kaza oranlarının en aza indirilmesi hedefleniyor." dedi.

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında vatandaşları trafik kazalarına karşı bilinçlendirmeyi, yapılacak uygulama ve denetimlerle kaza oranlarını en aza indirilmesinin amaçlandığını kaydeden Tepe, bunun için 24 saat denetimlerin aralıksız süreceğine vurgu yaptı.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER