ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Aralık 2013 Pazartesi 12:56

Polisten öğrencilere 'arkadaş' uyarısı

Polisten öğrencilere arkadaş uyarısı


Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Uzman Polisi Mehmet Genç, öğrencileri ‘madde bağımlısı’ kişilerle arkadaşlık kurmamaları konusunda uyardı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Gündoğdu Koleji öğrencilerine ‘Madde Bağımlılığı ve Korunma Yolları’ hakkında bilgiler verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Uzman Polis Mehmet Genç, uyuşturucunun tanımı, madde bağımlılığı ve bu maddelerin insan vücuduna yaptığı etkiler, bağımlı bir insanın maruz kalacağı tehlikeler, tedavi ve tavsiyeler konularında slayt gösterileri eşliğinde sunumlar yaptı. Mehmet Genç, öğrencilerin merak ettiği soruları da yanıtlarken tüm gençlere, “Uyuşturucu ve zararlı maddeler çok ciddi bir problemdir ve kesinlikle uzak durmanız gerekir. Sakın bu tür alışkanlıkları olan birileriyle arkadaşlık yapmayın ve onları tedavi olma konusunda tavsiyede bulunun.” uyarısı yaptı.

Uyuşturucu maddelerin temel kullanım mantığının, geçici bir mutluluk hissi olduğunu vurgulayan Genç, kişileri madde kullanmaya iten sebeplerin bilgisizlik, özenti, merak, moda ve zafiyet olduğunu dile getirdi. Sigara, alkol, esrar, eroin ve uçucu maddelere ‘bir kereden bir şey olmaz’ mantığı ile başlanıp sonucunda bağımlı hale gelindiğini kaydeden Mehmet Genç, bu sebeple özellikle arkadaş seçiminde çok dikkatli olunması gerektiğini ifade etti.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER