ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2014 Cuma 15:56

Polise 'vatandaşla sıcak temas' eğitimi

Polise vatandaşla sıcak temas eğitimi


Antalya Emniyet Müdürlüğü, personeline verdiği eğitimle insanlarla sıcak ilişkilerin kurulmasını ve bu şekilde suçların önüne geçebilmeyi hedefliyor.

Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘İnsan, En İyi Yaşadıklarından Öğrenir’ projesi kapsamında Antalya polisine uygulamalı eğitimler veriliyor. Emniyet Müdürlüğü, polislere verdiği temel eğitim ve hizmet içi eğitimlerde ‘Yaparak ve Yaşayarak Öğrenme Modeli’ ana tema olarak kullanıyor.

Poliste uygulamalı durum eğitiminin gerçeğe uygun senaryoya dayanan uygulamalı derslerin ve verilen eğitimlerin, pratik polislikteki uygulamalara daha verimli hale dönüşmesinin amaçlandığı belirtildi.

Uygulamalı eğitimde; durum uygulamaları, insan hakları, polis savunma taktikleri, senaryolu atış teknik ve taktikleri, polisin kendi teçhizatını daha etkin ve verimli kullanması ile toplumsal olaylarda ve olay yerine ilk giden ekibin alması gereken önlemler ve polisin davranışları da uygulamalı olarak gösterilmektedir. Antalya Emniyeti’nde görev yapan polislerin vatandaşla olan iletişimleri en üst düzeye çıkarılarak, vatandaş-personel memnuniyeti ve vatandaşların polis ile olan ilişkilerini sıcak tutarak toplum desteğini arttırma, güvenli kılma, suçları azaltma sürekli iyileştirme için uygulamalı eğitimlere yer veriliyor.

2013 yılında Antalya Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli toplam bin 100 personelin ‘Poliste Uygulamalı Durum Eğitimi’ni alması sağlandı. 2014 yılında da söz konusu eğitime devam edileceği açıklandı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER