ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 15:42

Polis okulunda yangın tatbikatı

Polis okulunda yangın tatbikatı


Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı, Kayseri Polis Meslek Yüksekokulu'nda gerçeğini aratmayan bir yangın tatbikatı gerçekleştirdi. Polis okulu öğrencilerinin de katkısıyla baştan sona heyecan içerisinde geçen tatbikat başarıyla sonuçlandı.

    Kayseri Polis Okulu'nun talebi üzerine Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı'nın yapmış olduğu yangın tatbikatında öncelikle yangın anonsu yapıldı ve öğrencilerin bir an önce binayı terk etmeleri istendi. Verilen dumanla gerçeğe yakın görüntülerin ortaya çıkarıldığı tatbikatta daha sonra binayı terk edemeyen Polis Okulu öğrencilerine müdahale edildi. Binanın üçüncü katında çıkan yangına yapılan müdahale ile dumandan zehirlenen 2 öğrenci sedye ile çıkarıldı ve öğrencilere ilk yardım yapıldı.

    Ardından 3 öğrenci binanın penceresinden merdivenli araç kullanılarak kurtarıldı. İtfaiye Teşkilatı Eğitim ve Halkla İlişkiler Amiri Yasin Öz, tatbikatta daha sonra yangın çeşitleri ile ilgili öğrencilere bilgi verdi. Yangına nasıl müdahale edileceği ve söndürmede nelerin kullanılacağını anlatan Öz, yangın söndürme tüpünün kullanılış şekli hakkında da bilgi vererek, yangına müdahale esnasında rüzgarın arkaya alınması gerektiğini kaydetti.

    Daha sonra okul bahçesine yakılan ateşlere su ve yangın söndürme cihazıyla nasıl müdahale edileceği uygulamalı olarak gösterildi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER