ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 16:59

Play offu birinci bitiren Beyzaspor, Adana'yı 2. Lig'de temsil edecek

Türkiye Voleybol 2. Lig play off maçlarında rakiplerini yenen Beyzaspor şampiyon oldu. Tokat’ta yapılan play off maçlarına gitmeden önce “Kupayı Adana’ya getireceğiz” sözü veren oyuncular, ‘Artık


ADANA (CİHAN)- Türkiye Voleybol 2. Lig play off maçlarında rakiplerini yenen Beyzaspor şampiyon oldu. Tokat’ta yapılan play off maçlarına gitmeden önce “Kupayı Adana’ya getireceğiz” sözü veren oyuncular, ‘Artık Adana’yı ikinci ligde temsil edeceğiz. Yeni sezondaki hedefimiz 1. lige çıkmak. Destek veren herkese teşekkür ederiz." dedi.

2-4 Nisan tarihleri arasında Tokat’ta yapılan 2. lig play off yükselme maçlarında Maliye Okulları'nı 3-1, Tunceli İl Özel İdaresini 3-0 ve Kula Belediyesi'ni 3-0 yenerek önemli bir başarıya imza atan Beyzaspor, namağlup şampiyon olarak 2. lige adım attı.

Takım kaptanı Ömer Bozdoğan, şampiyonluk kupasını Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili M. Akif Üstündağ’ın elinden aldı. Takımın hem kaptanlığını hem de ağabeyliğini yapan Bozdoğan, Beyzaspor olarak Adana’yı voleybolda hak ettiği yere taşımak için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, “Gelecek yıl da 2. ligde başarılı olmak istiyoruz. Öncelikli hedefimiz play off oynamaya hak kazanıp 1. lige çıkmak. Takımımız bunu başaracak güçte.” diye konuştu.

Antrenör Kenan Kök ise 2011 yılında kurulan bir takım olmalarına rağmen ilk yılda bölgesel ligden 3. lige çıktıklarını hatırlattı. Kök, “İkinci yılımızda 3. ligden 2. lige yükseldik. İnşallah gelecek yıl daha çok çalışarak önce play off gruplarına kalıp 1.lige çıkacağız. Bize inanan ve güvenenleri mahcup etmeyeceğiz." dedi.
CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER