ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 11:42

Pazarcık'ta Kutlu Doğum programı düzenlendi


Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde Kutlu Doğum programı düzenlendi. İlçe Müftülüğü ile Bilgi Eğitim Dayanışma ve Kültür Derneği (Bilgider) tarafından Çevizaltı Düğün Salonu'nda yapılan programa Pazarcık Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Şahingözü, İlçe Emniyet Müdürü Murat Gözübenli, Büyüknacar Belediye Başkanı Mirze Kazlı, Evri Belediye Başkanı İbrahim Özsan, Yumaklıcerit Belediye Başkanı Murat Ceyhan, daire amirleri ve yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

Kur'ân okunarak başlanan ve sunuculuğunu sanatçı Muhammed Kaya’nın yaptığı programda konuşan İlçe Müftü Vekili Abdullah Kumaş, "Allah'tan bir mucize istiyorsanız, şu anda yaşıyor olmanız zaten bir mucize. O, sizinle beraberdir. Rahmetin ve merhametin kaynağı Peygamberimiz'i anmak için burada bulunuyoruz. O, Allah'ın elçisi ve bizlere bir merhamet peygamberi olarak gönderildi. Efendimiz, öyle müstesna bir şekilde yetiştirilmiştir ki terbiyecisi Allah'tır. O, öylesine bir rahmet elçisidir ki her gittiği yere rahmet götürmüştür." dedi.

Daha sonra sanatcı Ufuk Akın, semazen gösterisi eşliğinde ilahiler söyledi. Yaşları 7 ile 25 arasındaki dört semazen, bir saat boyunca gösteri yaptı. Program, maddi katkıda bulunan işadamlarına plaket verilmesiyle sona erdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER