ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 18:44

Pazarcık'ta 3 ayaklı civciv ilgi odağı oldu


Kahramanmaraş Pazarcık'ta kurulan pazarda satılan 3 ayaklı civciv, satın almaya gelenlerin ilgi odağı oldu. Civciv satıcısı Adil Anar (45), hayatında ilk defa 3 ayaklı civciv gördüğünü belirterek, 2 hafta halk arasında ilgi odağı olduğunu belirterek, duyan herkesin civcivi görmeye geldiğini belirtti.

Hayatını civciv satmakla geçirdiğini belirten Anar, yumurta iken aldığı civciv yumurtadan çıktığında başta kendisinin de şaşırdığını belirtti. Daha sonra belki ölür diyerek baktığı civcivde herhangi anormal durum olmadığına şaşıran Anar, diğer civcivlerin arasına katarak pazara satmaya getirdiğini belirtti. Bir yumurta içerisinde bulunan çift sarılı yumurtadan meydana gelen civcivin, kuvvetli olan sarıdan çıkan civcivin kuluçka döneminde diğer çıkacak olan sarıdan beslenerek diğer civcivi içine aldığını belirten Anar, "Civcivlerde en son arka kısım gelişimini tamamlar. Tahminimce bu da baskın gelmiştir. Aynı yumurta içerisinde bulunan diğer sarıdan beslenmiştir. Bu duruma bakıp şükür etmemiz lazım. Hayvanda bir sakatlık olduğunda vah vah diyerek geçiştiriyoruz. Her gün şükretmemiz lazım. Bazen civcive bakıyorum Allah bizi en güzel şekilde yaratmış diyorum." dedi.

Yem yemede ve yürümekte zorluk çekmeyen civciv, satıcıların maskotu olurken, vatandaşlar ilk defa 3 ayaklı civciv gördüklerini belirterek, şaşırdıklarını ifade ettiler.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER