ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2012 Çarşamba 18:28

Patnos HEM bir yılda 2 bin kişiye sertifika verdi

Patnos HEM bir yılda 2 bin kişiye sertifika verdi

Ağrı'nın Patnos Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Akbay, yılda yaklaşık 2 bin 200 kişiyi meslek sahibi yaptıklarını ve bu kişilere mesleki sertifika verdiklerini belirtti.


Ağrı'nın Patnos Halk Eğitim Merkezi(HEM) Müdürü Zeki Akbay, yılda yaklaşık 2 bin 200 kişiyi meslek sahibi yaptıklarını ve bu kişilere mesleki sertifika verdiklerini belirtti.
        
Akbay, yaptığı açıklamada, "Halk eğitimi temelde bireylere özgün eğitimle verilemeyen veya özgün eğitim sonrasında bilim ve teknolojideki gelişmelere bağlı olarak ortaya çıkan yeni bilgi ve becerileri kazandırmaya dayanır. Ulusal bütünlüğün korunması, bilimsel, demokratik, özgür yaşam boyu eğitimle mümkündür. Bu bağlamda halk eğitimi toplumun kalkınmasında ve demokratik değerlerin kazandırılmasında önemli role sahiptir. Patnos Halk Eğitim Merkezimiz bu prensipler doğrultusunda halkımıza eğitim-öğretim bağlamında yapılan ve yapılması planlanan tüm kurslarımızda tüm imkanlarını şimdi olduğu gibi gelecekte de seferber etmeye ve en iyi hizmet kalitesiyle sunmaya devam edecektir." dedi.
        
Patnos Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde 2011-2012 döneminde açılan ve halen devam etmekte olan kurslarda 2 bin 160 kişiye sertifika verilen bu sertifikanın bin 270'inin bayanlara verildiğine dikkat çekmek istediklerini belirten Akbay, "Bayan kursiyerlerimizin erkeklerden fazla olması bizim göğsümüzü kabartmıştır." ifadesini kullandı.
        
SODES projesi kapsamında iki ayrı projenin iki ayrı kurum tarafından ortaklaşa gerçekleştirildiğini kaydeden Akbay, Patnos Kız Meslek Lisesi ile 'Bebekler Emin Ellerde', 'Engelliyiz Biz de Varız' adlı projenin halen devam ettiğini ve yine bu iki projede sadece bayanların katılım sağlamalarından dolayı mutlu olduklarını söyledi.
        
Akbay, bu sene içerisinde açılacak kursların ebru sanatı, bağlama, halk oyunları, satranç, evde çocuk bakımı, gitar, bilgisayar, kalorifer ateşçiliği, makine nakışları, İngilizce, el nakışları, okuma yazma, fitnes, aerobik, bilgisayarlı muhasebe dallarında olduğunu belirtti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER