ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 15:37

Pancar yükleme makinesi çiftçilere büyük kolaylık sağlıyor

Pancar yükleme makinesi çiftçilere büyük kolaylık sağlıyor


Yozgat’ın Boğazlıyan Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi tarafından alınan ve çiftçilerin hizmetine sunulan pancar yükleme makinesi üreticilere büyük kolaylık sağlıyor. Son teknoloji ile donatılan makine ile artık tarladan pancar yüklemek daha kolay hale geldi.
Boğazlıyan Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, pancar hasadı sırasında toprakta bulunan organik maddelerin taşınmaması için pancar temizleme ve yükleme makinesi aldı. 1 milyon 300 bin liraya mal olan pancar yükleme makinesi tarla kenarlarında bulunan silolardan aldığı pancarı eledikten ve temizledikten sonra nakliye araçlarına yükleyecek. Hem çiftçi temiz pancar teslim edecek hem de fabrika daha temiz pancar işleyecek. Kooperatif, yeni aldığı pancar temizleme ve yükleme makinesini ilçenin önde gelen pancar üreticilerinden Semih Sezer’e ait tarlada tanıtarak çiftçilerin hizmetine sundu.
Programa, Boğazlıyan Pancar Bölge Müdürü Salih Yoka, Boğazlıyan Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Zekeriya Tuncer, kooperatif üyeleri, işadamları ve çiftçiler katıldı.
Boğazlıyan Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Zekeriya Tuncer, şeker pancarı hasadı için satın alınan yeni ve son sistem teknoloji ile donatılmış makineyi Boğazlıyan’da şeker pancarı üreticisinin hizmetine sunduklarını söyledi.
Taşıyıcılar Kooperatifi olarak yeniliklere imza atmaya devam ettiklerini vurgulayan Tuncer, tüm teknolojik yenilikleri yakından takip ettiklerini belirterek, "Yeni makine hem çiftçimiz açısından hem de fabrika açısından temiz bir pancar demek. Her zaman yenilikten yanayız. Yaklaşık 1 Milyon 300 Bin liraya mal oldu. Çiftçimiz açısından çok büyük bir yenilik olacak. Bu yeni pancar temizleme ve yükleme makinesi, tarla kenarlarında bulunan silolardan aldığı pancarı eledikten ve temizledikten sonra nakliye araçlarına yüklüyor. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun."dedi.
Boğazlıyan Pancar Bölge Müdürü Salih Yoka’da, pancar yükleme makinesinin bölge çiftçisine hayırlı ve uğurlu olması dileğinde bulundu.
Boğazlıyanlı pancar üreticisi Semih Sezer de, son teknoloji ile donatılmış makinanın Boğazlıyan çiftçisi için önemli bir avantaj olduğunu söyleyerek, Boğazlıyan Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ne teşekkür etti.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER