ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 13:52

'Özlenen Çanakkale Ruhu' Burç velileri için sahnelendi

Özlenen Çanakkale Ruhu Burç velileri için sahnelendi


İstanbul Dünya Sahnesi Tiyatro Topluluğu’nun 'Özlenen Çanakkale Ruhu' adlı tiyatro oyunu Adana Özel Burç Vural Anadolu Fen Lisesi ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi konferans salonunda sahnelendi.

Özel Burç Eğitim Kurumları velilerine özel olarak sahnelenen ve iki perde halinde oynanan 'Özlenen Çanakkale Ruhu' adlı tiyatro oyununda izleyiciler bir yandan alkışlarıyla oyuna destek verirken, diğer yandan göz yaşlarına hakim olamadı.

İstanbul Dünya Sahnesi tarafından sahnelenen 'Özlenen Çanakkale Ruhu' adlı oyun, insanların geçmişle el ele vererek, aynı ruh ve inanç içinde yaşananları anlamak için güzel bir örnekleme yapıyor ve Çanakkale'de yaşananları farklı bir açıdan ele alıyor. Oyun, günümüz ile Çanakkale Savaşı'nın geçtiği dönem arasında bir köprü kurarak savaşı kazandıran ruh üzerine yoğunlaşıyor.

Etkinlikle ilgili konuşan Özel Burç Okulları Genel Müdürü Sultan Sözeri, “Çanakkale ruhunu anlayabilmek çok önemlidir. Çanakkale azmin ve başarının öyküsüdür. Şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.” diye konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER