ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2014 Salı 13:51

Özel Nilüfer İrem Koleji Siirt’le gönül köprüsü kurdu

Özel Nilüfer İrem Koleji Siirtle gönül köprüsü kurdu


Mustafakemalpaşa Özel Nilüfer İrem Koleji ile Siirt’teki İbni Sina İlk ve Ortaokulu arasında kurulan yardım kampanyası, gönül köprüsüne dönüştü.
Özel Nilüfer İrem Koleji sosyal sorumluluk projesi kapsamında Siirt’te bulunan İbni Sina İlk ve Ortaokulu'nu kardeş okul ilan etti. Ülkenin batısı ile doğusunun bir bakıma kucaklaşması anlamındaki bu faaliyet doğrultusunda Özel Nilüfer İrem Koleji okul aile birliğinin, velilerinin, öğretmenlerinin ve öğrencilerinin yoğun çabaları ile toplanan kıyafet, kitap, oyuncak ve sinevizyondan oluşan 30 koli Özel Nilüfer İrem Koleji Müdürü Veli Değerli ve okul yönetim kurulu tarafından Siirt’teki kardeş okula ulaştırıldı.

Okul müdürü Veli Değerli yaptığı açıklamada, "Bu proje ile öğrencilerimizde yardım ve paylaşma duygusunu geliştirmeyi amaçladık. Sıkıntıların paylaşıldıkça azalacağını, birlik ve beraberliğin bütün zorlukların üstesinden gelinebileceğini öğrencilerimize göstermek istedik." dedi.

Siirt İbni Sina İlk ve Ortaokul Müdürü Tekin Kayra da," Türkiye'nin bir ucundan diğer ucuna gelip teşrif ettiklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Böylesi etkinliklerin daha sık yapılmasını arzusu ediyoruz. Bu kardeşlik köprüsü her iki okul öğrencilerine de çok şey kazandıracağını umuyoruz." diye konuştu.

Ayrıca ,Tekin Kayra; İrem Koleji'nin düzenlediği bu güzel projeden dolayı, İrem Koleji'nin isminin yazıldığı Siirt’e has kilim hediye etti.

İki okul heyeti daha sonra Siirt Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş’ı makamında ziyaret etti. Projenin ikinci ayağında kardeş okulun öğretmen, veli ve öğrencileri Mustafakemalpaşa’ya davet edildi.


KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER