ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 16:26

Özel Feza Berk öğrencileri Afrika’da su kuyusu açtırıyor


Özel Feza Berk Lisesi öğrencileri, harçlıklarından biriktirdikleri paralarla Kimse Yok Mu’nun başlattığı su kuyusu kampanyası kapsamında Afrika’da su kuyusu açtıracak.

Kimse Yok Mu’nun başlatmış olduğu su kuyusu, yetim ve katarakt kampanyalarına bir destek de Samsun Özek Feza Berk Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerinden geldi. Feza Berk öğrencileri Afrika’da bir su kuyusu açtırabilmek için para toplayarak, Kimse Yok Mu Samsun Şubesi Onursal Başkanı, 23. Dönem Samsun Milletvekili Birnur Şahinoğlu ve Kimse Yok Mu Samsun Şube Müdürü Cemil Başbay’a teslim etti. Şahinoğlu, “Öğrencilerin yaptığı bu faaliyeti çok anlamlı buluyorum. Henüz oralara gitme şansları olmadan böyle bir duyarlılık göstermeleri beni çok etkiledi. Harçlıkları ile topladıkları bu yardımlar, binlerce yavrunun berrak ve temiz su ihtiyacını karşılayacaktır. Öğrencileri tebrik ediyorum.” dedi.

GELECEK YIL DEVAMI GELECEK

Öğrencilerden İlaynur Keskin, “Kimse Yok Mu Derneği'nin Afrika’da su kuyusu ihtiyacı olduğuna dair görüntülerinin gördükten sonra bir şeyler yapmamız gerektiğini düşünerek arkadaşlarımızla çok kısa sürede bir kampanya başlattık. 'Açtıracağımız su kuyusuna sizin de bir damla katkınız olsun' sloganıyla topladığımız paralar insanları temiz hayat kaynağına ulaştıracaktır. Bu fırsatı bize veren Kimse Yok Mu derneği Samsun şubesine teşekkür ediyoruz. Gelecek yıl da bu çalışmalarımız devam edecek." diye konuştu.

Okul müdür yardımcısı Mehmet Emin Çilingir ise “Öğrencilerimizin kampanya esnasında çok heyecanlı olduklarını gördük. Daha önce de Kimse Yok Mu ile çalışmalar yapıldı. Bu çalışmaların diğer öğrencilere ve de diğer okullara örnek olmasını dilerim. Bu çalışmaları yapan öğrencilere teşekkür ederim.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER