ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2014 Cumartesi 20:07

Özcan: Yeni dönemde dev projelerle geleceğiz

Özcan: Yeni dönemde dev projelerle geleceğiz


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Macit Özcan, yeni dönemde dev projelerle geleceklerini belirtti.
Özcan, 2014-2019 hizmet döneminde Mersin’de hayata geçireceği projeleri, düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaştı.

    Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen proje tanıtım toplantısına, CHP’nin 13 ilçe belediye başkan adayları, CHP Mersin Milletvekilleri İsa Gök, Aytuğ Atıcı, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

    30 Mart’tan sonra göreve geldiği takdirde 13 ilçe, belde ve köylerde alt ve üst yapı sorununu çözeceklerini söyleyen Başkan Özcan, "İçme suyu, atıksu arıtma tesisi, yağmur suyu ve kanalizasyon şebeke projelerimiz ve asfalt çalışmalarımızla, hizmet sınırımıza giren bölgeler hayat bulacak." ifadesini kullandı.

    Konuşmasında ulaşım projelerini de anlatan Özcan, "Projelerimiz arasında yer alan metrobüs ve akıllı kavşak sistemleri, katlı otoparklar, yeni taşıt yolları, yeni otobüsler, kavşak projeleri, yaya ve bisiklet yolları, yaklaşık 2 ay sonra hizmete girecek olan otogar projemiz ile Mersin ulaşımda Türkiye’de 1 numara olacak.” diye konuştu.

    Modern kent projeleri ile Mersin’in çağdaş ve modern kent olma yolunda daha da ilerleyeceğini vurgulayan Özcan, "Mersin tarihi kent merkezini canlandırma projesinin yanı sıra, kent meydanları oluşturma ve rehabilite çalışmaları ile geçmişiyle buluşturacağız. Ayrıca ‘akvaryum projesi’ ile deniz kenti Mersin’i su altı dünyası ile buluşturacağız. Karaduvar balık hali kompleksi kuracağız." şeklinde konuştu.

    "Yenice’den Anamur’a kadar olan bütün köylerin içme suyu, yol yapımı, bakımı ve asfalt sorununu biz çözeceğiz" diyen Özcan şunları kaydetti: "Her köye oyun parkı, spor alanları ve aletleri, köy odaları, gezici veterinerlik ve gezici sağlık hizmetleri projelerini hayata geçireceğiz. Sağlık ve sosyal hizmet, eğitime destek, çevre, park ve yeşil alan projeleri ile turizmi geliştirme, sosyal ve kültürel faaliyet, istihdam ve kent ekonomisini geliştirme projeleri ile Mersin çağ atlayacak."

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER