ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 15:39

Özbekistan’da Tacikistan treni devrildi: 33 yaralı


Tacikistan’a ait tren Özbekistan topraklarında raydan çıkarak devrildi. Yolcu trenin 5 vagonunun devrilmesi sonucunda meydana gelen kazada 33 kişi hafif şekilde yaralandı.
Tacik basınına göre, Özbekistan topraklarından geçen Duşanbe-Hocand seferi yapan yolcu trenin bazı vagonları raydan çıkarak devrildi. Kazada 33 kişinin yaralandığı kaydedildi.
Tacikistan Savunma Bakanlığı kaza ile ilgili yaptığı açıklamasında, devrilen vagonlardaki yolcuların arasında yeni askere alınan 200 kişinin ve onlara eşlik eden subayların da bulunduğunu duyurdu.
Bakanlığın sözcüsü Faridun Mahmadaliyev, kazanın bugün sabah saatlerinde Özbekistan’ın Cizzak eyaletinde meydana geldiğini ve birkaç vagonun raydan çıkdığını belirtti. Mahmadaliyev, kaza sonucunda 33 kişinin yaralandığını ve yaralıların kazaya yakın yerleşim birimindeki sağlık ocaklarında tedavi gördüğünü ifade etti.
Tacik yetkili, kaza bölgesine Savunma Bakanlığı, Tacikistan Demiryolları Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan ekip gönderildiğini belirterek, Özbekistan tarafı ile kazanın nedeninin araştırıldığını söyledi.
Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’den ülkenin kuzeyine giden demiryolu hattı Özbekistan sınırından da geçiyor.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER