ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 11:25

Ozan-Der 40. yılını kutladı

Ozan-Der 40. yılını kutladı


Ankara Yenimahalle Belediyesi, Halk Ozanları Kültür Derneği’nin (Ozan-Der) 40’ıncı yıldönümü için düzenlediği halk konserine ev sahipliği yaptı.

Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ali Buçan, CHP Batıkent Temsilcisi Sinan Daştan, Dernek Başkanı Kenan Şahbudak, Ozan-Der üyeleri katıldı.

1974 yılında kurulan derneğin etkinliğine ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Yaşar, “Ozanlar birlik, beraberliğimize katkı sağlar. İnsan sevgisi aşılar” dedi.

Ozanları bu anlamlı gününde yalnız bırakmayan Yaşar, “Ozanlık ayrıdır. Herkes ozan ya da şair olamaz. Ozanlık bizim geleneğimizde var. Ozanlarımız ders vermek, çevre ve insan sevgisini aşılamak, birlik, beraberlik ve bütünlük için var. Bizimde belediye olarak üzerimize düşen neyse hem ozanlarımız adına hem de tüm sanatçılarımız adına gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Önceden bir tane kullanabileceğimiz çok amaçlı salonumuz varken, şimdi 12 tane oldu. Ayrıca Nazım Hikmet, Neşet Ertaş, Kıvırcık Ali gibi birçok değerli sanatçılarımızın isimlerini parklarımızda ve kültür merkezlerimizde yaşatıyoruz. Herkes farklı görüşlerde olabilir ama sanata ve sanatçıya sahip çıkmak hepimizin görevi.” dedi.

Ozan-Der Başkanı Kenan Budak, çalışmaları ve desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a teşekkür plaketi takdim etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER