ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 13:46

OSAD’dan öğrenci velilerine seminer


 Osmaniye Sağlıkçılar Derneği (OSAD) tarafından öğrenci velilerine yönelik düzenlenen seminerde aile içi iletişimin çocuk eğitimindeki rolü anlatıldı.

    OSAD’ın yürüttüğü ve Dernekler Dairesi Başkanlığı'nın finansa ettiği ‘bir umut bin ümit’ adlı okuma salonu projesi kapsamında daha önce yaptığı aile ziyaretleri, veli toplantıları gibi organizasyonlarına bir yenisini daha ekledi.

    Cebeli Bereket Kültür Merkezi'nde, Uzman Psikolog Yeliz Orhan tarafından verilen ‘Aile içi iletişimin çocuk eğitimindeki rolü’ konulu seminere öğrenci velilerinin ilgisi yoğun oldu. Seminerden önce öğrencilerin okudukları şiir ve şarkılar öğrenci velilerine duygulu anlar yaşattı.

    Seminerde bir konuşma yapan OSAD Başkanı Eczacı Mehmet Gül, “Derneğimiz 2006 yılından bu yana, gerek hedef kitlesi, gerekse ihtiyaç sahibi vatandaşların hep yanında olmuştur. Derneğimiz bugüne kadar birçok organizasyonlara imza atmıştır. Ama bu organizasyonu biz çok önemsiyoruz. Çünkü burada, özellikle ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının eğitim hayatlarına katkı sunmak, gelecek genç neslin iyi yetişmesi adına önemlidir.” dedi

    Proje ortaklarından Osmaniye Halk Sağlığı Müdürü Dr. Alper Latif Boz ise "Bizler bu proje içerisinde bulunmaktan büyük onur duymaktayız ve her zaman bu tür projelere destek vermeyi onur sayarız.” dedi.

    Semineri veren Uzman Psikolog Yeliz Orhan ise çocukların eğitim hayatlarının her aşamasının anne ve baba tarafından büyük bir titizlikle takip edilmesi gerektiğini ifade etti. Orhan, “Çocuğun başarısızlığı kesinlikle yüzüne vurulmamalı. Azda olsa bir başarısını büyüterek onun daha da başarılı olabileceğini öğütleme öğrencinin başarısını artıracaktır. Öğrencinin başarısı için muhakkak öğrencinin, öğretmenleri ile de iş birliği yapılması çok önemlidir.” şeklinde konuştu.

    Programdan memnun kalan veliler, bu tür programların ufuk açtığını ve bunun tekrar edilmesi gerektiğini ifade etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER