ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ağustos 2013 Çarşamba 10:59

Ortahisar’da yaz Kur'an kursu tamamlandı


Nevşehir’in Ürgüp İlçe Müftülüğünce Ortahisar beldesindeki Abdioğlu Camii'nde 2 ay süreyle açılan yaz Kur'an kursu için kapanış programı düzenlendi.

Programa Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Yardımcısı Hazret Gencer, program sponsoru Hilmi Yazıcı ile 60 kurs öğrencisi katıldı. Yaz Kursu boyunca öğrencilere Abdioğlu Camii imam hatipleri Adem Özbek, Şaban Emir ve Mehmet Koca tarafından Kur’an-ı Kerim okuma, ilmihal, sure ezberi, dini bilgiler dersleri verildi.

Programda, yaz Kur’an kursuna düzenli olarak devam eden 60 öğrenci arasından yapılan sınavda ilk üç dereceye girenlere ödülleri verildi. Sınav sonrasında birinci gelen Özgür Yerlikaya’ya tablet bilgisayar, ikinci Yaşar Öksüz’e MP5 çalar ve üçüncü Damla Karpı’ya ise MP3 çalarını sponsor olarak hediyeleri alan işadamı Hilmi Yazıcı verdi. Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Yardımcısı Hazret Gencer ise kursa katılan kız öğrencilere şal, erkek öğrencilere ise tişört dağıttı.

Abdioğlu Camii imam hatiplerinden Adem Özbek, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu yılki sloganının 'Camiler çocuk açacak' olduğunu ve bunu camilerinde başardıklarını söyledi. Birinci gelen Özgür Yerlikaya’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim sonrasında program sona erdi.

Öğrenciler daha sonra cami görevlileri Adem Özbek, Şaban Emir ve Mehmet Koca eşliğinde Nevşehir merkeze bağlı Göreme beldesinde bulunan At Çiftliği’nde ata bindirildi. Avanos ilçesinden geçen Kızılırmak çevresini de gezen öğrencilere Ortahisar’daki bir restoranda yemek ikram edildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER