ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 10:52

Ornan köyü sakinlerinin buruk minare sevinci


Yozgat’ın Yerköy ilçesine bağlı Orhan köyü sakinleri cami minaresine kavuşmanın sevincini buruk yaşadı. Yozgatlı hayırsever işadamı Bilal Şahin tarafından yaptırılan minarenin açılış töreni,
köyün 30 yıllık muhtarı Nusret Özer’in vefat etmesi nedeniyle iptal edildi. Minare, merhum Özer'in girişimleri sonucu yapılmıştı.

İlde başta eğitim olmak üzere ilin gelişmesine ve kalkınmasına yönelik hayır işleri ile Yozgat halkının sevgisini ve saygısını kazanan hayırsever iş adamı Bilal Şahin, ilçe, belde ve köylerinde eksiklerini tamamlayarak 'halka hizmet hakka hizmet' anlayışıyla vatandaşlara hizmet ediyor. Orhan Köyü Muhtarı Merhum Nusret Özer, yaklaşık iki ay önce Hayır Sever İşdamı Bilal Şahin’i ziyaret ederek köylerinde caminin minaresinin olmadığını camilerine bir minare yaptırmaları talebinde bulundu. Muhtar Özer’in talebini kabul eden Hayırsever İşadamı Şahin, harekete geçerek, kısa sürede Orhan Köyü caminin minaresini yaptırıp tamamladı. Kurban Bayramı'nda açılışı yapılması planlanan minare, Köy Muhtarı Özer’in arife günü vefat etmesi üzerine iptal edildi.

Hayırsever İşadamı Şahin, Orhan Köyü Muhtarı Nusret Özer’in hayatını kaybetmesine çok üzüldüğünü belirterek, 30 yıldır muhtarlık yapan Özer’in köylerinin son eksiği olan minarenin yapılmasına vesile olmasının sevindirici olduğunu söyledi. Şahin, "Muhtarımız 6 dönemdir köyde muhtarlık görevini yapıyordu. Bu 30 yılllık sürede okul, sağlık ocağı, köy evi, imam evi yapılmasına vesile oldu. Çalışkan sevilen bir muhtarımızdı. Öyle olmasa zaten 30 yıldır muhtarlık yapamazdı. Muhtarımız beni ziyaret ederek, köylerinde caminin minaresinin olmadığını, köylerine minare yaptırmamı talep etti. Bende kabul ettim. Minare yapıldı, muhtarımız Kurban Bayramı'nda açılış yapmayı planlıyordu, fakat ömrü yetmedi. Ebediyete intikal etti. Toplumda insanlar yaptıkları eserleri ile güzel işleri ile anılırlar. Muhtarımızında bu anlamda güzel işler yaptığına inanıyorum. Bu vesile ile Muhtarımıza Allah’tan rahmet diliyor, minaremizin Orhan Köyüne hayırlı uğurlu olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum." dedi.

Orhan köyü sakinlerinden Enver Özbek’de Köy muhtarı Nusret Özer’in 30 yıldır aynı köyde muhtar olduğunu ve çok çalışkan birisi olduğunu belirterek, "Köyümüzün eksiklerini bir bir tamamlıyordu. Son olarak köyün kanalizasyonunu tamamladı. Camimizin minaresi yoktu Hayırsever İşadamı Bilal Şahin Bey’i ziyaret ederek minare yapılmasını sağladı. Hayırsver işadamımız Bilal Bey’e teşekkür ediyoruz. Muhtarımız Nuster Özere’de Allahtan rahmet diliyoruz." diye konuştu.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER