ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2013 Salı 18:32

Örencik köyünde, yangın sonrası çalışma

Örencik köyünde, yangın sonrası çalışma


Bolu Merkeze bağlı Örencik köyünde meydana gelen yangın sonrası iyileştirme çalışmaları ve yardımlar devam ediyor.

Yangın sonrası ilk olarak AFAD Müdürlüğünce hasar tespiti çalışmaları yapılarak Hayrettin Biçer ve Ahmet Biçer ailelerinin mağdur olmaması için 2 adet konteyner verildi.
Hak sahipliği çalışmalarına başlanan afetzedelere AFAD Başkanlığınca gönderilen acil yardım ödeneği nakit olarak teslim edildi. İl Afet Müdürlüğü binasında İl Müdürü Hasan Erdoğan, Şube Müdürleri İbrahim Sarıdoğan ve Zafer Karaçayırlı ile bir araya gelen afetzedeler acil yardım ödeneğini Afet Müdürü'nden teslim aldı.

Yardımları teslim alan Ahmet Biçer ve Hayrettin Biçer, devletin kendilerini yalnız bırakmadığını söyleyerek yaşadıkları acı olay sonrasında mağdur edilmediklerini ve yardımların hızlı bir şekilde kendilerine ulaştırılmasından memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Afet Müdürü Hasan Erdoğan ise "Biz vatandaşımız için durmadan çalışıyoruz. Afetzedelerimizin kış günlerinde mağdur olmaması için işlemleri en hızlı şekilde yürüttük. Sayın Valimiz İbrahim Özçimen , Bolu Milletvekilimiz Sayın Ali Ercoşkun ve Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz'ın da destekleriyle yangın afetinin yaşandığı ilk günden bu yana ailemize destek olduk bundan sonra da konut edindirme için çalışmalarımız devam edecek." dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER