ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2013 Cuma 15:27

ORAN Sivas'ta toplandı

ORAN Sivasta toplandı


Yozgat, Kayseri ve Sivas illerinin oluşturduğu Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) yönetim kurulu toplantısı, Sivas’ta yapıldı.

Toplantı öncesi Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı ve Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Sivas Valisi Zübeyir Kemelek’i makamında ziyaret etti. Sivas Valiliği Vali Muammer Bey Salonu'nda düzenlenen toplantıya Oran Yönetim Kurulu Başkanı ve Sivas Valisi Zübeyir Kemelek, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Yozgat İl Genel Meclisi Başkanı Ayhan Can, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Osman Yıldırım ve Oran Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Fatih Gavgacı katıldı.

ORAN Yönetim Kurulu Başkanı Sivas Valisi Zübeyir Kemelek, 2 Aralık'ta kamuoyuyla paylaşılan 2014 yılı mali destek programları teklif çağrısı kapsamında, 26.5 milyon lira tutarında bir kaynağın bölgedeki KOBİ'lere ve ilgili diğer kurumlara hibe desteği olarak kullandırılmasının planlandığını söyledi. Toplantıda hazırlanacak projelerin 14 Şubat 2014'e kadar ORAN'a sunulması gerektiği belirtildi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER