ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 13:56

Orakçı: "Okullar yaptırmaya devam edeceğim"


İstanbul eski Beylikdüzü Belediye Başkanı ve Aras Marmara Eğitim Vakfı Başkanı Vehli Orakçı, memleketi Erzurum'un Horasan ilçesi Yeşulyurt köyüne 8 derslikli okul yaptırdı. Orakçı, okulun açılışını ve Milli Eğitim Bakanlığı'na anahtar teslimini yarın İçişleri Bakanı Muammer Güler'in katılımıyla gerçekleştirecek.

Vehbi Orakçı, Erzurum'da düzenlediği basın toplantısında zor şartlarda okuduğu köyüne vefa gereği okul yaptırdığını söyledi. 8 derslik ve bünyesinde anasınıfı bulunan okulun yarın törenle resmi açılışı ve Milli Eğitim Bakanlığı'na devri yapılacak. Orakçı, sosyal sorumluluk ve vefa gereğini köyüne okul yaptırdığını dile getirdi. Kendisinin zor şartlarda okuduğunu belirten Vehbi Orakçı, "Bir iş adamı olarak, eğitim vakfı başkanı olarak yeni eğitim yuvaları, öğrencileri yurtları açtıkça mutlu oluyorum. Okulumuzun açılışına beni okutan dönemin Horasan Kaymakamı ve İçişleri Bakanımız Sayın Muammer Güler de katılacak." dedi. Orakçı, memleketi Erzurum'a yeni eğitim yuvalarını kazandırmak içinde çalışacağını dile getirdi.

Aynı zamanda iş adamı olduğunu hatırlatan Vehbi Orakçı, yurt içi ve yurt dışında çeşitli projeleri başarı ile yürüttüklerini kaydetti. Erzurum'un kentsel dönüşüm çalışmalarında yer alması için davet aldığının da altını çizen Orakçı, "Kentsel dönüşüm çalışmalarında yer almamız için çok davet aldık. Ancak ticari olarak cazip bir dönemi bekliyoruz." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER