ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2014 Pazartesi 19:16

OMÜ’ye ıhlamur yolu

OMÜye ıhlamur yolu


Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Orman ve Çevre Düzenleme Müdürlüğü ile Atakum Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu işbirliğiyle, OMÜ Kurupelit Kampüsü'ne ıhlamur fidanları dikildi.

Düzenlenen etkinliğe; OMÜ Ağaçlandırma ve Doğal Yaşam Topluluğu Akademik Danışmanı Prof. Dr. Ergin Öztürk, OMÜ Orman ve Çevre Düzenleme Müdürü Ziraat Mühendisi Abdulaziz Özmen ve Atakum Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri ile öğrencileri katıldı.
Etkinlikte konuşan Prof. Dr. Ergin Öztürk, “OMÜ Ağaçlandırma ve Doğal Yaşam Topluluğu olarak ağaçlandırma ve doğal yaşam konusunda düzenlediğimiz etkinliğimizde ana hedefimiz, gençlerimizi çevreye ve topluma karşı sorumlu bireyler olarak yetiştirmektir. Ziraat Fakültesi ve Kredi Yurtlar Kurumu Kız Yurdu yoluna karşılıklı yerleştirdiğimiz 200 ıhlamur fidanı, gelecekte hem kampüste hoş kokulu bir ıhlamur yolu olmasına hem de ‘sağlık için daha yeşil Türkiye’ hayalimiz için bir adım daha atmamıza vesile olacaktır. Geleceğimiz olan çocuklar, çevre koruma bilinci geliştikçe ileriye daha güvenli bakabilecek." dedi.

Prof. Dr. Ergin Öztürk, etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederek, öğrencilerle fidan dikti. Ihlamur ağacı fidanlarının dikiminin ardından öğretim üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER