ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2014 Çarşamba 12:07

OMÜ'de uluslararası eğitim toplantısı düzenlendi

OMÜde uluslararası eğitim toplantısı düzenlendi


Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde (OMÜ) Irak’tan gelen heyet ve öğrenciler için düzenlenen “Bilimsel Gezi ve Eğitim Programı”nın tanışma toplantısı, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Veteriner Fakültesi ve Uluslararası İlişkiler Birimi işbirliğiyle düzenlenen tanışma toplantısına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halis Ölmez, Prof. Dr. Hakan Lefblebicioğlu’nun yanı sıra Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Aksoy ile çok sayıda öğretim üyesi katıldı. Açılış konuşmasını Prof. Dr. Abdurrahman Aksoy’un yaptığı toplantıda, Uluslararası İlişkiler Birimi Uzmanı Emine Bol Yazıcı da Samsun’u ve OMÜ’yü tanıtan bir sunum yaptı. Toplantı, Öğretim Görevlisi Hiroko Kawamorita Kesim’in OMÜ ile ziyaretçi üniversiteler arasındaki muhtemel işbirliği ırsatları üzerine yaptığı sunumla devam etti. Son olarak Tikrit Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Hazim Ahmet iki üniversite arasındaki işbirliğinin artarak devam edeceğini söyledi. Dr. Ahmet, OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu’na Tikrit Üniversitesi’nin plaketini takdim etti. Ayrıca, Veteriner Fakültesi Prof. Dr. Abdurrahman Aksoy’a da plaket verdi.

Musul ve Tikrit Üniversitelerinden 28 akademik personel ve lisansüstü öğrencinin katılacağı eğitim programı kapsamında, çeşitli derslerin ve laboratuvar çalışmalarının yanı sıra staj eğitimi de yapılacak. Katılımcılar için ayrıca Samsun gezisi ile Kızılırmak Deltası ziyareti gibi sosyal aktiviteler de düzenlenecek. Eğitim program 7 Şubat 2014 tarihine kadar devam edecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER