ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Haziran 2014 Pazartesi 14:51

Ölüme meydan okuyorlar

Ölüme meydan okuyorlar

Aksaray'da okulların tatil olması ile birlikte trafik ışıklarında ölümüne kağıt mendil satmaya çalışan çocukların sayısı da arttı.


Zaman zaman trafiği de tehlikeye sokan mendil satıcısı çocuklar sürücüleri de zor durumda bırakıyor. Mendil satmak için ışıklı kavşakları mesken tutan çocuklar, kırmızı ışığın yanmasıyla birlikte araçların önlerine atlayarak tehlike saçıyor. Özellikle tiyatro kavşağı başta olmak üzere trafiğin yoğun olduğu kavşaklardaki trafik lambalarında pusu kuran çocuklar, araçların kendilerini ezmesinden korkmayarak ellerindeki mendili satmaya çalışması araç sürücülerinin de tepkisine yol açıyor.

"Bu çocukların aileleri yok mu." diyerek tepkisini dile getiren araç sürücüleri, "Trafik lambalarında kırmızı yanıyor. Çocuklar araçların üzerine çullanıyor. Kimi para istiyor, kimisi de bir şey satmaya çalışıyor. Yeşil yandığında araçlar hareket ederken araçların arasından geçmeye çalışıyorlar. Bu çocukların aileleri, getirecekleri 3 kuruşa bu kadar mı muhtaç. Bir canı tehlikeye atmak bu kadar basit mi. Bu tür durumlarda çocuklar ezilse ne olacak. Bunun hesabı kimden sorulacak. Araç sürücüsünden mi, ailelerinden mi, çocuklardan mı, yoksa devletten mi." şeklinde tepki gösterdi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER