ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2014 Pazar 16:47

Oltu FEM'den YGS provası


Türkiye geneli il ve ilçelerde yapılan Güven-Der YGS deneme sınavı Erzurum’un Oltu ilçesinde FEM Dershanesi koordinatörlüğünde yapıldı.

Güven-Der sınavı, 23 Mart 2014 tarihinde yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) hazırlayıcı nitelik taşıyor. Sınava giriş ve güvenlik tedbirleri bakımından da gerçek sınavları aratmadı. Atatürk Üniversitesi Oltu Meslek Yüksekokulu'nda yapılan Güven-Der sınavına Oltulu öğrencilerin yanı sıra Şenkaya, Narman, Olur gibi komşu ilçelerden, Paşalı ve Akşar beldelerinden gelen toplam 505 öğrenci katıldı.

Oltu FEM Dershanesi Müdürü Ömer Fethullah Ünür, Türkiye geneli Güven-Der sınavının alışılagelmişin dışında bir havada ve mekanda yapıldığını belirterek, "Organize ettiğimiz Güven-Der sınavında, Oltulu ve çevre ilçelerden gelen öğrencilerimize 22 gün sonra yapılacak YGS heyecanını yenmelerini, o telaşı üzerlerinden atarak, gerekli sınav tedbirlerini almalarını hedefledik. Eksiklerini görmelerini, gerçek sınava kadar kendilerini hazırlamalarına imkan sağlamış olduk. Öğrencilerimize sessiz bir ortam ve sınav güvenliği sağlayan İlçe Emniyet Müdürlüğüne, sınava ev sahipliği yapan üniversite idarecilerine ve personellerine teşekkür ediyorum. 22 gün sonra yapılacak YGS'ye katılacak öğrencilerimize başarılar diliyorum." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER