ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2014 Cuma 14:34

Okur'un yarı yıl tavsiyesi


Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ali Okur, velilerin, karnesinde kırık notu bulunan öğrencilere kızmak yerine, olumlu yönde önerilerle motive etmenin faydalı olacağını söyledi.

Okur, bu başarıların sağlanmasında emeği geçen başta Vali Ali Kolat olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Okur, "Yoğun çalışan öğrencilerimiz yarıyıl tatilinde rahat etsin. Kitap okusun, boş zamanlarını iyi değerlendirsin. Ama eğitim anlamında eksikleri olan öğrenciler de varsa derslerinden kopmasın, tatilde eksik olduğu kısımlara baksın. Ben öğretmenlerimize, öğrencilerimize, eğitim camiamıza iyi bir tatil diliyorum. İnşallah dinlenerek ikinci kanaat dönemine gelirler. Huzurlu, mutlu ve yağışlı bir sömestr diliyorum. Ülkemizin, biliyorsunuz yağışa da ihtiyacı var. Allah hepimizin yardımcısı olsun." dedi.

Okur, karnesinde kırık notu bulunan öğrencilere kızmanın iyi olmayacağına dikkat çekerek, "Eğer sorumluluk bilinci çocuğa aşılanmışsa zaten kendisi yeterince üzülecek. Onu kendi vicdanıyla test etmek lazım, vicdanına bırakmak daha faydalı. En azından öneride bulunmak, 'Bak kırık not getirdin ama çalışsaydın daha iyi olurdu' gibi olumlu yönde önerilerde bulunulmalı. Tatilde bir motivasyon çalışması yapılabilir." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER