ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Ocak 2014 Cumartesi 14:34

Okumayı öğrenen çocuklar belgelerini aldı

Okumayı öğrenen çocuklar belgelerini aldı


Van'ın Erciş ilçesinde Serhat İlköğretim birinci sınıflarına okuma tüneli adı altında öğretmenleri tarafından bir gece düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan okuma tüneli gecesine öğrencilerin velileri de davet edilerek çocuklarının başarıları izlendi. Müzik öğretmenleri eşliğinde koro halinde şarkılar söylenerek devam eden gece öğrencilerin şiirler okumaları ile son buldu.

Gecenin sonunda toplu olarak pasta kesen minikler belge ve hediyelerini Serhat İlköğretim Okul Müdürü Mahmut Kankılıç'tan aldı. Okul Müdürü Kankılıç iki tane on beşerli birinci sınıflarının olduğunu bu sınıflardaki öğrencilerin de iki hafta önce okumaya başladıklarını kaydetti. Okumaya başlayan öğrencilerin okuma tüneli programı dediğimiz programda 12'li okuma setindeki 11 kitabı bitirdiklerini söyleyen Kankılıç ikinci yarıda hikayeler okutulacağını söyledi. Kankılıç daha sonra her yıl okuma tüneli programında okuma bayramı yapmaları okumaya yeni geçmiş öğrenciler için bir tazelenme ve kendine güven, veliler için de onur kaynağı olduğunu söyledi.

Kankılıç öncelikle aylardır hiçbir şey bilmeyen ve bir çoğunun daha ana kuzusu olan yavrularımıza düzenli programlı bir şekilde okumayı yazmayı sevdirip okuma ve yazma öğreten öğretmenlere teşekkür etti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER