ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 16:26

Okullarda süt sevinci


Aksaray Yavuz Sultan Selim Yatılı İlkokulu'nda süt dağıtım töreni düzenlendi.

Törene Aksaray Valisi Selami Altınok’un eşi Gülhan Altınok, Vali Yardımcısı Kubilay Ant, Alay Komutan vekili Binbaşı Hakan Eşitgen, Aksaray Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Altınsoy, İdare Mahkemesi Başkanı Dinçer Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Lütfiye Deneri, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cengiz Güler, Halk Sağlığı Müdürü Oğuz Keleş, Milli Emlak Müdür Yardımcısı Mustafa Öngün ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Lütfiye Deneri günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmada, Aksaray’da 32 bin 832 öğrenciye 1 milyon 575 bin 936 mililitre süt dağıtılacağını belirterek, “Milli Eğitim Bakanlığı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü Okul Sütü Programı kapsamında ilimizde öğrencilerimize süt dağıtımına başlıyoruz. 2012-2013 öğretim yılının 2. döneminde başlayan Okul Sütü Programı kapsamında resmi ve özel anasınıfı ile resmi ve özel ilkokulların 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerine her hafta pazartesi, çarşamba ve cuma günlerinde haftada 3 gün süre ile 200 ml ambalajlı yağlı sade UHT sütü dağıtılacaktır. Okul sütü programı kapsamında ilimizde 255 resmi ve özel okullarda 32 bin 832 öğrenciye 1 milyon 575 bin 936 mililitre sütün dağıtımı yapılacaktır." şeklinde bilgi verdi.

Konuşmanın ardından Gülhan Altınok ile Vali Yardımcısı Kubilay Ant, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Altınsoy ve diğer protokol üyeleri 2. sınıf öğrencilerine süt dağıttı ve çocuklara süt içmeleri konusunda tavsiyede bulundular. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER