ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 17:19

Okul öncesi eğitime belediyeden destek


 Ankara'nın Elmadağ Belediyesi müstakil anasınıflar inşa ederek okul öncesi eğitime destek veriyor.

        Mevcut okullarda derslikler yeterli olmadığı için anasınıflarda sıkıntı yaşanıyordu. Kaymakam Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin’le görüşerek bu sorunu çözmesini istedi. Gazi Şahin, belediyenin imkanlarını kullanarak ihtiyaç duyulan okulların bahçelerine müstakil anasınıflar yaptırdı. İlçenin değişik mahallelerinde bulunan okulların dört tanesine inşa edilen anasınıflardan bu yıl iki okula daha yapılacağını söyleyen Gazi Şahin eğitime olan desteğinin her zaman devam edeceğini söyledi.

        Hasanoğlan Mahallesi'ndeki Mareşal Çakmak İlköğretim Okulu bahçesine yapılan okul düzenlenen törenle açıldı. Törene Kaymakam Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin, öğretmen ve öğrenciler yanı sıra çok sayıda veli katıldı. Törende öğrenciler şiirler okudu, folklor gösterileri sundu.

        Kaymakam Resul Kır eğitime verdiği destekten dolayı Gazi Şahin'e teşekkür ederek plaket verdi. Kır, eğitimin üç ayağı olduğunu, bunların okul, aile ve arkadaş çevresi olduğunu belirterek, "Biz devlet olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmek için uğraşıyoruz." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER