ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Kuvvetli Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ağustos 2013 Perşembe 10:57

Okul inşaatını gezen Vali Arslan işçilerle birlikte demir büktü

Okul inşaatını gezen Vali Arslan işçilerle birlikte demir büktü


 Batman Valisi Yılmaz Arslan, inşaatı devam eden kamu binaları ve eğitim kurumlarında incelemelerde bulundu.

Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne giden Vali Yılmaz Arslan, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Abdülkadir Özer, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Onhan, Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Ali Atalay, okul yönetici ve öğretmenleriyle birlikte incelemelerde bulundu. Okulun fiziki imkanları ve ihtiyaçları ile ilgili yetkililerden bilgi alan Vali Arslan, bahçedeki boş alanın eğitime kazandırılması ve mevcut yurt binasının yanındaki boş alana da öğrenci yurdu yapılması için çalışma yapılmasını istedi.

Daha sonra Gültepe Mahallesi’nde yapımı devam eden Esentepe Eğitim Kampüsü inşaat alanına geçen Vali Arslan, burada 24 derslikli Anadolu Lisesi, Ticaret Meslek Lisesi, Turizm Meslek Lisesi, düz lise, 3 adet 300’er kişilik öğrenci yurdu, 2 tane 100’er kişilik spor salonundan oluşan Batman’ın en büyük eğitim kompleksi inşaat çalışmalarını inceledi. İnşaatta çalışan işçilerle sohbet eden Vali Arslan, işçilerle birlikte demir büktü.

Okulların cıvıl cıvıl olması gerektiğinin altını çizen Vali Arslan, bina renklerinde koyu tonların kullanılmaması tavsiyesinde bulundu. Altyapı çalışmaları biten inşaat mahallinin yol çalışmalarının da sağlam yapılmasını söyleyen Vali Arslan, tüm çalışmalarda çevreye duyarlı olunması konusunda hassasiyet gösterilmesini istedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER