ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2012 Pazartesi 21:57

OKA, 2012 çalışmalarını değerlendirdi

OKA, 2012 çalışmalarını değerlendirdi


Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu (OKA) toplantısında 2012 yılında yapılan faaliyetler ve 2013 yılı hedefleri görüşüldü.

        Amasya Valisi Abdil Celil Öz’ün ev sahipliğinde Amasya’da yapılan toplantıya, Çorum Valisi ve OKA Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Başköy, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Tokat Valisi Mustafa Taşkesen ve diğer yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan Vali Abdil Celil ÖZ, OKA’nın bölgede bulunan kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler başta olmak üzere tüm kurumların kapasitelerinin ve rekabet kabiliyetlerinin geliştirilmesini desteklemekte olduğunu söyledi.
Vali Öz, “OKA böylece kurumlara önemli oranda verdiği mali destek programlarının yanı sıra doğrudan faaliyet desteği ve teknik destek vermekte, ayrıca bölgemizi geliştirmek için gereken çabayı göstermektedir.” dedi.

        OKA’nın mali destek araçlarından birinin de 'Güdümlü Proje' uygulamaları olduğunu hatırlatan Vali Öz, “Bu projede bölgesel gelişmenin hızlandırılması, bölgenin rekabet edebilirliğinin güçlendirilmesi ve bölgedeki iş ortamının iyileştirilmesi için önem taşıyan projeleri Ajansın öncülük etmesi ve koordinasyonu üstlenmesi esastır. Bilindiği üzere, 2011 yılında Güdümlü Proje Desteği kapsamında Kalkınma Bakanlığı tarafından onaylanan 'Samsun Fuar ve Kongre Merkezi Projesi' 29 Haziran 2011 tarihi itibari ile uygulanmaya başlanmış olan bu projenin toplam maliyeti 12 milyon lira olup bunun 7 milyon liralık bölümü ajans tarafından karşılanmaktadır.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER