ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Mart 2014 Pazartesi 10:45

Öğretmenler florbol öğreniyor

Öğretmenler florbol öğreniyor


İnegöl Eğitim Sevenler Derneği (İNESDER), Zirve Gençlik Spor ve Oyun Kulübü ve İnegöl Safvet Koleji işbirliğiyle ilçede görev yapan öğretmenlere florbol sporu eğitimi verdi.

İnegöl Nilüfer Safvet Koleji'nde yapılan etkinliğe Florbol Türkiye Başkan Yardımcısı Hank Vainio, Florbol İş Geliştirme ve Eğitim Sorumlusu Abdullah Tulunay ve çok sayıda öğretmen katıldı.

Hank Vainio tarafından konferans salonundaki teorik eğitimin ardından, spor salonunda uygulama yapıldı. Öğretmenler, spor salonunda florbolun kurallarını uygulamalı olarak öğrendi.

Zirve Gençlik Spor ve Oyun Kulübü yetkilisi Aykurt Sav projeyle ilgili şu bilgileri verdi: “Florbol zevkli ve heyecanlı bir spor dalı. Öğrencilerimizin ilgisini çekecek, hızlı oynanan, takım oyununa dayanan bir spor. Buz hokeyinin spor salonlarına uyarlanmış şekline benziyor. Düzenlediğimiz bu eğitimle Florbol Türkiye, ilk antranörlerini İnegölümüzde yetiştirmiştir. Spora ve sporcuya verdiği destekle dikkatleri çeken Nilüfer Safvet Kolejine, her alanda eğitimin destekçisi olan İNESDER’e teşekkür ediyoruz.”
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER