ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 14:16

Öğretim üyesi Mutlu, adaylık başvurusunu Mekteplioğlu'na teslim etti


İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdullah Mutlu, 30 Mart 2014 mahalli seçimlerinde AK Parti'den Manavgat Belediye başkanı olmak için aday adayı olduğunu açıkladı.
Abdullah Mutlu, aday adaylığı başvurusunu AK Parti İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen törenler İlçe Başkanı Ercan Mekteplioğlu'na yaptı.
Mutlu'nun aday adaylığı başvurusunda Gençlik Kolları Başkanı Erhan Çetin, Kadın Kolları Başkanı Eda Temur Tansak, Evrenseki Belediye Başkanı Recep Barut, Çolaklı Belediye Başkanı Hasan Coşkun ve AK Parti'den belediye başkanı aday adayı olan Ahmet Özdemir yalnız bırakmadı.
Adaylık başvurusunu İlçe Başkanı Mekteplioğlu'na teslim eden Mutlu, özgeçmişi hakkında partililere bilgilendirme yaptı.
Aslen Manavgat'ın Çardak köyü doğumlu olduğunu ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünü 1995 yılında bitirdiğini aktaran Mutlu, halen İnönü Üniversitesi İİBF öğretim görevlisi olduğunu, 30 Mart 2014'te yapılacak olan mahalli seçimlerde Manavgat Belediyesi'ni yönetmeye talip olduğunu kaydetti.
Manavgat'ın turizm şehri olması nedeniyle Anadolu'dan yoğun göç olduğunu anlatan Mutlu, artan nüfusa karşı başta şehiriçi trafiği olmak üzere kalıcı yatırımlar yapılmasının şart olduğunu ifade etti.
Partisi tarafından aday gösterilmesi halinde Manavgat'ı dünya turizminde marka bir şehir yapmak için bütün projelerinin hazır olduğunun altını çizen Mutlu, sandıkta yetki verilmesi halinde sorunların çözümünü her daim halkça içe içe ortak aklı işleterek çözeceklerini söyledi.
Mutlu, iyi derecede İngilizce, Almance ve Osmanlıca bildiğini kaydetti.
Manavgat'ta AK Parti'den Manavgat Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir'den sonra ikinci aday adaylığını açıklayan Mutlu oldu.
MHP'den Raşit Enhoş ve CHP'den mevcut Belediye Başkanı Şükrü Sözen, partileri tarafından geçtiğimiz günlerde Manavgat Belediye başkanı adayı olarak adaylıkları açıklanmıştı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER