ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2014 Çarşamba 18:46

Öğrenme şenliği başlıyor

Öğrenme şenliği başlıyor

Türkiye genelinde Kocaeli, Konya, Eskişehir’den sonra Kayseri’de de öğrenme şenliği gerçekleştirilecek.


 27-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinlikte, yetişkinler eğitim merkezlerinde yaptıkları ürünleri de sergileme imkanı bulacak. İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz, “Okul çağından çıkmış vatandaşlarımızın yeni eğitim imkanlarını nerede elde edeceklerinin bir nevi tanıtım fuarı olacak.” dedi.

    Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz, düzenlediği basın toplantısı ile Okuma Şenliği ile ilgili bilgiler verdi. Okuma şenliğinin Kayseri’de bir ilk olacağını belirten Yılmaz, öğrenmenin beşikten mezara kadar bir süreç olduğunu belirterek bu etkinliğin yetişkinlerin eğitim merkezlerinde yaptıkları ürünleri sergileyecek bir fuar türünde olacağını söyledi. Yılmaz, “Etkinlikle vatandaşların hayalinde yapmak istediği hobi olarak ta öğrenmek istediklerini nerelerde ve nasıl öğreneceğinin tabiri caiz ise fuarını yapacağız. Kayseri’de sadece milli eğitim ile alakalı değil. Belediyemize ait KAYMEK’ler olsun OSB’nin yaptığı etkinlikler olsun biz kapımızı onlara da açtık. Kayseri’de eğitim öğretim ile ilgili kimin yaptığı ne etkinlikler varsa onları da kapsamı altına aldık. Belirlediğimiz alanlarda standı açıp neyi hangi öğrenmeyi nerede yaptığının bilgisin verip vatandaşımıza bu etkinliklere ulaşabilmesinin yolunu açıyoruz. Büyükşehir, Mimarsinan Parkı’nda etkinlik düzenleyeceğiz. Alışveriş merkezlerinde de etkinliklerimizi yaydık. Tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. Eğitim ve öğretim namına geliştireceğimiz ilk etkinliğe halkımızın farkındalığını artırarak, önümüzdeki eğitimi ve öğretim yıllarında bu eğitim faaliyetlerine katılımın fazla olmasını bekliyoruz.” dedi. Yılmaz, Kocaeli, Konya, Eskişehir’den sonra Türkiye’de bu etkinliği düzenleyen 4.ilin Kayseri olduğunu da sözlerine ekledi.

    Şenlik ile Türkiye genelinde Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliklerde insanların öğrenme konusunda daha çok bilinçlenmesini ve çeşitli faaliyetlerin öğrenme kapsamı içerisinde değerlendirilmesini amaçlıyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER