ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 15:36

"Öğrencilerin sınav heyecanını yenmede ailelere sorumluluk düşüyor"

"Öğrencilerin sınav heyecanını yenmede ailelere sorumluluk düşüyor"


Manavgat Milli Eğitim Müdürü İsmail Kılıç, 23 Mart'ta yapılacak Yükseköğretime Giriş Sınavı(YGS) öncesi anne ve babaların çocuklarının moral ve motivasyonunu yüksek tutmaları tavsiyesinde bulundu.

Öğrencilerin uzun süreli çalışmaya bağlı 6 gün sonra sınava gireceğini hatırlatan Kılıç, "Çocuklarımız bizlerin geleceğidir. Çocuklarımızın başarılı olmalarında en büyük görev anne babaya yani bizlere düşmektedir. Uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek için, üniversiteyi kazanması en büyük dileğimizdir. Sizlerin de en az çocuklarınız kadar, belki de onlardan da fazla heyecan içinde olduğunuzu biliyorum. Çocuklarınıza başarılarından dolayı ödüllendirme yaparken, başarısız olmaları halinde de sevgi, destek ve ilginizi esirgemeyin." dedi. Öğrencilerin, sınav öncesi dönemde en önemli ihtiyacının, huzurlu, sakin ve mutlu bir ortam, sevgi ve destek, ilgi ve esneklik, güven ve cesaret olduğunun altını çizen Kılıç, uzun zamandır birçok fedakârlıklara katlanarak yapılan çalışmaların meyvesini toplayacağına yürekten inandığını kaydetti.

Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı: "Ancak unutmayınız ki bu sınavda sahip olduğunuz bilgi kadar, motivasyonunuz da başarınızı etkileyecektir. Bu kapsamda sevgili gençlerimizden kaygı ve heyecan duygularını bir yana bırakarak, morallerini yüksek tutmalarını istiyorum. Gençlerden beklentimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran ve sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı bir insan olmalarıdır."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER