ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2014 Salı 16:37

Öğrencilere verginin önemi anlatıldı


Muş Defterdarlığı Vergi Dairesi personeli 25’inci Vergi Haftası kutlamaları kapsamında okullarda öğrencilere verginin önemini anlatıyor.

24 Şubat 2 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen 25’nci Vergi Haftası etkinlikleri devam ediyor. Vergi Dairesi çalışanları, Vergi Haftası münasebetiyle kent merkezindeki Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulunu ziyaret etti. Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Kubilay Bağrıyanık tarafından öğrencilere vergi ve verginin önemi hakkında bilgiler aktarıldı. Vergi bilincinin toplumda oluşturulması gerektiğini vurgulayan Bağrıyanık, “Vergi, devletin karşılıksız olarak vatandaşlardan almış olduğu parasal kıymettir. Bu vergiyi, biz de veriyoruz, sizin babalarınız da veriyor, memur, işçi, bakkal, market, kısaca aklınıza gelebilecek tüm meslek grupları da veriyor. Biz devlete vergimiz veriyoruz. Verdiğimiz bu vergiler bize, okul olarak, sıra olarak geri dönüyor. Devlet, öğretmenlerimizin ve kamu görevlileri olarak bizlerin maaşlarını da bu vergilerle veriyor.” şeklinde konuştu.

Bilgilendirme yapılmasının ardından, Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Kubilay Bağrıyanık ve Vergi Dairesi personeli öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER