ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Yoğun Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 16:31

Öğrencilere diş tarama hizmeti


Etkin Kadınlar Kültür ve İletişim Derneği (ETKİNDER) gönüllü diş hekimleri ile diş taraması yapacak.
Bursa'da gerçekleştirdiği faaliyetlerle herkesin takdirini kazanan Etkin Kadınlar Kültür ve İletişim Derneği, gönüllü diş hekimlerini bir araya getirerek, diş taraması yapacak.

14 Kasım 2012 Çarşamba günü yapılaca olan etkinlik öncesinde gönüllü diş hekimleri ile Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu'na bir ziyaret düzenlendi.

Okulda 3. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen etkinliğin başında, hekimler tarafından diş sağlığı ile ilgili bilinçlendirme semineri yapıldı. Seminerde diş sağlığının öneminin dişleri doğru fırçalamadan geçtiğinin önemi vurgulandı. Ayrıca sağlıklı dişlere sahip olmak için günde en az iki kez fırçalamanın gerekli olduğu anlatıldı.

Seminerin sonunda Hasan Ali Yücel İlköğretim Okul Müdürü Fatih Mehmet Erol, “Çalışma hayatında aktif olan kadınlarımızın okulumuza gelerek gönüllü olarak diş muayenesi yapmaları beni çok mutlu etti. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.” dedi. Sivil toplum kuruluşlarının bu tarz etkinliklerine her zaman açık olduklarını dile getiren Fatih Mehmet Erol, ETKİNDER'e teşekkür etti. Ardından diş muayenesi yapıldı ve öğrencilere diş macunu hediye edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER