ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 13:04

Öğrenciler YGS öncesi prova yaptı


Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı(YGS) öncesi Otlukbeli Hacı Ali Akın Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri, sınav stresini atmak üzere yapılan deneme sınavında kendilerini son kez prova etti.

Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesi amfisinde düzenlenen YGS deneme sınavına öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Otlukbeli Hacı Ali Akın Anadolu Lisesi 12. sınıf rehber öğretmeni Alaattin Balamaz, üniversite ortamında, öğrencileri YGS’ye hazırlamak amacıyla deneme sınavını yaptıklarını söyledi. Balamaz, söz konusu deneme sınavıyla, öğrencileri sınav atmosferine alıştırmaya çalıştıklarını belirtti.

Rehber Öğretmen Ali Okumuş ise öğrencilerin sınav stresine uyum sağlamaları için bir denemeyi üniversite ortamında yapmak istediklerini belirtip, "Ortam ve düşünce açısından girecekleri sınavla YGS atmosferine adapte olmaları büyük önem taşıyor. Gerçek sınav uygulamasının birebir uygulandığı sınavda öğrencilerin heyecanları gözlerinden okunuyordu. Bu çalışmayı LYS sınavı öncesinde de yapacağız.” dedi.

Deneme sınavına katılan öğrenciler, gerçek sınava girer gibi sınava girdiklerini söylediler ve kendilerine bu imkanı sağlayan okul idaresine ve öğretmenlerine teşekkür etti.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER