ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mart 2014 Cuma 14:00

Öğrenciler İstiklal Marşı'nı güzel okumada yarıştı


Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü ile Seyyid Burhanettin Gençlik Merkezi, Kayseri Gençlik Merkezi ve Osman Ulubaş Anadolu Lisesi tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen etkinlikte, öğrenciler İstiklal Marşı'nı en güzel okumada yarıştı.

Çanakkale Haftası etkinlikleri çerçevesinde okul spor salonunda yapılan yarışmada finale kalan 7 öğrenci katıldı. Öğretmenlerin ve yarışmaya katılmayan okuldaki öğrencilerin izlediği yarışmada jüri üyeliğini iki edebiyat öğretmeni ile birlikte Seyyid Burhanettin Gençlik Merkezinden 2 görevli yaptı. Yarışmada öğrenciler Leyla Kurumlu, Nurseli Çilsal, Rabia Sarıkaya, Resul Karakoç, Elif Bilge Ay, Havva Gül Uslu, Büşra Haskürtüncü tek tek mikrofonla İstiklal Marşı'nı en güzel okumak için, zaman zaman mimik ve el-kol hareketlerini de katarak ter döktü.

Yarışma sonunda Büşra Haskürtüncü birinci, Resul Karakoç ikinci, Rabia Sarıkaya üçüncü oldu. İlk üçe giren öğrencilere Okul Müdürü Abdullah Danacı ve Seyyid Burhanettin Gençlik Merkezi tarafından çeşitli hediyeler verildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER