ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 21:28

Öğrenciler futbol turnuvasında stres attı

Öğrenciler futbol turnuvasında stres attı


Mardin Artuklu Üniversitesi’ne bağlı Midyat Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri düzenlenen futbol turnuvasında stres attı. Bölümler arası düzenlenen turnuvanın final maçı Perşembe günü oynanacak.

Nusaybin yolu üzer kapalı halı sahada düzenlene futbol turnuvasına Midyat MYO Müdürü Tarık Demir, müdür yardımcıları İdris Göksu, Ömer Türk ve yüksekokul öğretmenleri ile öğrenciler hazır bulundu.
Bölümler arası belirlenen 8 takım kendi arasında eleme usulüyle maç yapıyor. Turnuvanın ilk müsabakasını Elektik ve Bilgisayar bölümü öğrencileri arasında gerçekleşti. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı maçta Elektrik Bölümü öğrencileri, Bilgisayar bölümünü karşısında 4-3 skorla galip oldu.

Her takımın 50 dakika oynadığı maçların hakimleri ise Gençlik ve Spor Hizmetleri ilçe Müdürlüğü tarafından görevlendirilen beden eğitimi öğretmenlerince yönetiliyor.
Maçı izlemeye gelen Yüksekokul müdürü Tarık Demir turnuva hakkında yaptığı açıklamada “ Gençler ve spor birbirileriyle çok yakın iki kelime, spordan uzak bir gençlik düşünülemez. Öğrencilerimiz mümkün olduğunca her türlü spor etkinliklerine katılmalarını destekliyoruz. Zira üniversite eğitimi sınıf içinde kalan bir eğitimle olamaz.”dedi.

Turnuvaya katkılarından dolayı gençlik ve spor ilçe müdürlüğüne teşekkür eden Demir, ayrıca öğrencilerin sportif faaliyetlerde stres attıklarını bu anlamda öğrencilere her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti.
Turnuva sonunda finale kalan takım Mardin Artuklu Üniversitesi’nde birimleri arasında düzenlenen futbol turnuvasında Midyat’ı temsil edecek.

Bu arada Midyat MYO, Mardin’de düzenlenecek olan futbol ve voleybol müsabakaları için bir bayan voleybol takımı ile erkek futbol ve voleybol takımları bulunacağı öğrencildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER