ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Şubat 2014 Perşembe 16:51

Öğrenciler biyoloji müzesini gezdi

Öğrenciler biyoloji müzesini gezdi


Batman Milli Eğitim Müdürlüğü, ilk ve orta öğretim öğrencileriyle, Batman Petrol Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan Türkiye’nin içerik olarak en zengin biyoloji müzesini ziyaret etti.

Batman Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen gezilerde; öğrenciler gruplar halinde öğretmenlerinin nezaretinde program dâhilinde okullarından servis aracı ile alınıp, Batman Petrol Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan biyoloji müzesine götürülerek gezdiriliyor.
Biyoloji müzesini gezen öğrenciler tekrar servis araçlarıyla okullarına bırakılıyor. Düzenlenen gezi ile öğrenciler biyoloji müzesinde böcek çeşitleri, yaprak çeşitleri, tohum çeşitleri, toprak ve taş çeşitleri, balık çeşitleri, deniz kabuğu, şifalı bitki türleri, tüy ve kemik çeşitleri ile hayvan çeşitlerini yakından görme fırsatı buluyor.

Milli Eğitim Müdürü Şerif Akboğa, biyoloji müzesi gezisi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Öğrencilerin biyoloji bilgisini laboratuvar ortamıyla görsellik ve genel kültür açısından artırmak amacıyla Batman Petrol Anadolu Lisemiz bünyesinde bulunan biyoloji müzesine gezi düzenliyoruz. Bu gezi öğrencilerin eğitimi açısından çok yararlı, aynı zamanda biyoloji alanında düşünme becerilerini geliştirmeye katkı sağlayan bir müzedir. Türkiye’nin en zengin içerikli devlet okulları bünyesindeki biyoloji müzesinin oluşumunda katkıları olan okul idarecileri ile öğretmenlerini emeklerinden dolayı tebrik ediyorum. Biyoloji müzesine düzenlenen bilim gezileri eğitim öğretim sezonu boyunca sürecek.” dedi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER